7144 MATTHEW ST

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0122930000R

$34 749
Assessed Value
$97 148
Market Value
Annual Tax
$9 749
Taxable Value
Ownership
OwnerMOBLEY JOHN SAM
Mailing Address7144 MATTHEW ST JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1950
Living Area1 221 sq ft
Lot Size8 962 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$97 148
Assessed Value$34 749
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 749