7118 DADE RD

JACKSONVILLE, Florida 32254 · Duval County · Parcel 0106800000R

$34 800
Assessed Value
$82 987
Market Value
Annual Tax
$9 800
Taxable Value
Ownership
OwnerDUNCAN LEVI
Mailing Address7118 DADE RD JACKSONVILLE FL 32254
Property Details
Year Built1958
Living Area902 sq ft
Lot Size11 251 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 625
Just (Market) Value$82 987
Assessed Value$34 800
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $100 14
1 de julio de 2024 $100 14