7061 SALK AVE

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0143470000R

$41 241
Assessed Value
$99 840
Market Value
Annual Tax
$16 241
Taxable Value
Ownership
OwnerORTEGA THERESA MAE
Mailing Address7061 SALK AVE JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1983
Living Area1 352 sq ft
Lot Size19 903 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$70 707
Just (Market) Value$99 840
Assessed Value$41 241
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 241