705 TREKKER ST

JACKSONVILLE, Florida 32216 · Duval County · Parcel 1451838372R

$35 972
Assessed Value
$159 733
Market Value
Annual Tax
$10 972
Taxable Value
Ownership
OwnerDRUMMOND FONTAINE
Mailing Address705 TREKKER ST JACKSONVILLE FL 32216
Property Details
Year Built1991
Living Area1 190 sq ft
Lot Size2 600 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$48 000
Just (Market) Value$159 733
Assessed Value$35 972
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 972