7032 LOVES DR

JACKSONVILLE, Florida 32222 · Duval County · Parcel 0156360060R

$227 139
Assessed Value
$227 139
Market Value
Annual Tax
$202 139
Taxable Value
Ownership
OwnerYOUNG JASMINE M
Mailing Address7032 LOVES DR JACKSONVILLE FL 32222
Property Details
Year Built2024
Living Area1 746 sq ft
Lot Size10 844 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 478
Building Value$188 661
Just (Market) Value$227 139
Assessed Value$227 139
Exemptions-$50 722
Taxable Value$202 139
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $299 900 01