7009 CLOVIS RD

JACKSONVILLE, Florida 32205 · Duval County · Parcel 0111400000R

$45 805
Assessed Value
$134 409
Market Value
Annual Tax
$20 805
Taxable Value
Ownership
OwnerGORMAN GRACE A ET AL
Mailing Address7009 CLOVIS RD JACKSONVILLE FL 32205
Property Details
Year Built1957
Living Area1 207 sq ft
Lot Size9 188 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$134 409
Assessed Value$45 805
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 805