7008 MATTHEW ST

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0123050000R

$256 506
Assessed Value
$256 506
Market Value
Annual Tax
$231 506
Taxable Value
Ownership
OwnerALMEIDA ESTEVEZ ESTEPHANY C
Mailing Address7008 MATTHEW ST JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built2024
Living Area1 876 sq ft
Lot Size8 883 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$206 506
Just (Market) Value$256 506
Assessed Value$256 506
Exemptions-$50 722
Taxable Value$231 506
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $310 000 01