6964 ROLLO RD

JACKSONVILLE, Florida 32205 · Duval County · Parcel 0111670000R

$45 489
Assessed Value
$134 812
Market Value
Annual Tax
$20 489
Taxable Value
Ownership
OwnerHEARD JAMES L
Mailing Address6964 ROLLO RD JACKSONVILLE FL 32205
Property Details
Year Built1957
Living Area1 149 sq ft
Lot Size8 353 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$134 812
Assessed Value$45 489
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 489