6874 EDMONDS LN

JACKSONVILLE, Florida 32222 · Duval County · Parcel 0156130080R

$43 117
Assessed Value
$73 641
Market Value
Annual Tax
$18 117
Taxable Value
Ownership
OwnerKING RONALD W
Mailing Address6874 EDMONDS LN JACKSONVILLE FL 32222
Property Details
Year Built2003
Living Area1 215 sq ft
Lot Size17 208 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$18 525
Just (Market) Value$73 641
Assessed Value$43 117
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 117