6871 SYCAMORE ST

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0039390000R

$41 137
Assessed Value
$128 468
Market Value
Annual Tax
$16 137
Taxable Value
Ownership
OwnerPONCE JOSE E
Mailing Address6871 SYCAMORE ST JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built1975
Living Area2 209 sq ft
Lot Size15 639 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 144
Just (Market) Value$128 468
Assessed Value$41 137
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 137