6830 RYANCE RD

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1415570000R

$34 645
Assessed Value
$111 177
Market Value
Annual Tax
$9 645
Taxable Value
Ownership
OwnerCLEMONS DEBBORAH H
Mailing Address6830 RYANCE RD JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1953
Living Area842 sq ft
Lot Size8 619 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 569
Just (Market) Value$111 177
Assessed Value$34 645
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 645