6815 S CHERBOURG AVE

JACKSONVILLE, Florida 32205 · Duval County · Parcel 0109200000R

$41 669
Assessed Value
$121 608
Market Value
Annual Tax
$16 669
Taxable Value
Ownership
OwnerPRICE ERIK J
Mailing Address6815 CHERBOURG AVE S JACKSONVILLE FL 32205
Property Details
Year Built1958
Living Area970 sq ft
Lot Size8 625 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$121 608
Assessed Value$41 669
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 669