6725 RYANCE RD

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1416110000R

$45 496
Assessed Value
$133 936
Market Value
Annual Tax
$20 496
Taxable Value
Ownership
OwnerMCCOOK TRACY N
Mailing Address6725 RYANCE RD JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1953
Living Area898 sq ft
Lot Size8 538 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 198
Just (Market) Value$133 936
Assessed Value$45 496
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 496