6722 N CHERBOURG AVE

JACKSONVILLE, Florida 32205 · Duval County · Parcel 0108440000R

$48 826
Assessed Value
$140 868
Market Value
Annual Tax
$23 826
Taxable Value
Ownership
OwnerCURRY ANDRE G
Mailing Address6722 CHERBOURG AVE JACKSONVILLE FL 32205
Property Details
Year Built1956
Living Area1 252 sq ft
Lot Size8 757 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$140 868
Assessed Value$48 826
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 826