6721 BARTH RD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0027520000R

$31 889
Assessed Value
$64 228
Market Value
Annual Tax
$6 889
Taxable Value
Ownership
OwnerHAMMONDS DALLAS E JR
Mailing Address6721 BARTH RD JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built1976
Living Area1 380 sq ft
Lot Size43 936 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$38 000
Just (Market) Value$64 228
Assessed Value$31 889
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 889