6540 UTSEY RD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0029360000R

$40 317
Assessed Value
$41 279
Market Value
Annual Tax
$15 317
Taxable Value
Ownership
OwnerLINDO ROGER G LIFE ESTATE
Mailing Address6540 UTSEY RD JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built1990
Living Area1 064 sq ft
Lot Size12 900 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$7 760
Just (Market) Value$41 279
Assessed Value$40 317
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 317