630 OSMAN RD

JACKSONVILLE, Florida 32225 · Duval County · Parcel 1632760000R

$26 894
Assessed Value
$86 509
Market Value
Annual Tax
$1 894
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH RICHARD A
Mailing Address630 OSMAN RD JACKSONVILLE FL 32225
Property Details
Year Built1978
Living Area982 sq ft
Lot Size10 562 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$57 850
Just (Market) Value$86 509
Assessed Value$26 894
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 894