6245 FIRESTONE RD

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0144800010R

$38 617
Assessed Value
$116 747
Market Value
Annual Tax
$13 617
Taxable Value
Ownership
OwnerQUARFOT KENNETH L
Mailing Address6245 FIRESTONE RD JACKSONVILLE FL 32244
Property Details
Year Built1974
Living Area1 464 sq ft
Lot Size42 375 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$80 640
Just (Market) Value$116 747
Assessed Value$38 617
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 617