6233 BLUEBIRD RD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0037100020R

$42 191
Assessed Value
$82 096
Market Value
Annual Tax
$17 191
Taxable Value
Ownership
Owner6233 BLUEBIRD LAND TRUST
Mailing AddressPO BOX 547945 ORLANDO FL 32854
Property Details
Year Built1943
Living Area909 sq ft
Lot Size21 298 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$26 947
Just (Market) Value$82 096
Assessed Value$42 191
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 191
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $100 11