6227 FIRESTONE RD

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0144770000R

$49 961
Assessed Value
$168 094
Market Value
Annual Tax
$24 961
Taxable Value
Ownership
OwnerELLISON SHEPPARD L
Mailing Address6227 FIRESTONE RD JACKSONVILLE FL 32244
Property Details
Year Built1924
Living Area1 988 sq ft
Lot Size55 627 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$91 440
Just (Market) Value$168 094
Assessed Value$49 961
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 961