6173 DEMAGGIO RD

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0144600100R

$47 296
Assessed Value
$83 930
Market Value
Annual Tax
$22 296
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHNS GEORGE S JR
Mailing Address6173 DEMAGGIO RD JACKSONVILLE FL 32244
Property Details
Year Built1983
Living Area2 273 sq ft
Lot Size42 665 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$83 930
Assessed Value$47 296
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 296