5985 SHINDLER DR

JACKSONVILLE, Florida 32222 · Duval County · Parcel 0151640080R

$285 626
Assessed Value
$285 626
Market Value
Annual Tax
$285 626
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN HECTOR J LEGRA
Mailing Address5985 SHINDLER DR JACKSONVILLE FL 32222
Property Details
Year Built2024
Living Area1 889 sq ft
Lot Size18 599 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 246
Building Value$215 380
Just (Market) Value$285 626
Assessed Value$285 626
Taxable Value$285 626
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $100 11
1 de abril de 2025 $299 900 98
1 de abril de 2025 $290 000 01