5856 WINDERMERE DR

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1174020000R

$39 930
Assessed Value
$137 097
Market Value
Annual Tax
$14 930
Taxable Value
Ownership
OwnerWEST SHANNON M
Mailing Address5856 WINDERMERE DR JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1953
Living Area1 221 sq ft
Lot Size8 998 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 000
Just (Market) Value$137 097
Assessed Value$39 930
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 930