5850 THEED ST

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1175090000R

$43 392
Assessed Value
$148 641
Market Value
Annual Tax
$18 392
Taxable Value
Ownership
OwnerABBEY SANDRA K
Mailing Address5850 THEED ST JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1954
Living Area1 434 sq ft
Lot Size7 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$46 800
Just (Market) Value$148 641
Assessed Value$43 392
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 392