5814 OLIVER ST

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1175000000R

$47 843
Assessed Value
$161 948
Market Value
Annual Tax
$22 843
Taxable Value
Ownership
OwnerSIMMONS OZIE B
Mailing Address5814 OLIVER ST JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1955
Living Area1 623 sq ft
Lot Size8 145 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 625
Just (Market) Value$161 948
Assessed Value$47 843
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 843