5811 ATLANTIC BLVD 191

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1346031860R

$40 240
Assessed Value
$132 000
Market Value
Annual Tax
$15 240
Taxable Value
Ownership
OwnerGORMLEY TERI
Mailing Address5811 ATLANTIC BLVD 191 JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1970
Living Area1 042 sq ft
Lot Size550 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$132 000
Assessed Value$40 240
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 240