5603 ORANT ST

JACKSONVILLE, Florida 32208 · Duval County · Parcel 0225960000R

$39 457
Assessed Value
$95 940
Market Value
Annual Tax
$14 457
Taxable Value
Ownership
OwnerSANKS WESLEY E JR ENHANCED LIF
Mailing Address5603 ORANT ST JACKSONVILLE FL 32208
Property Details
Year Built1963
Living Area1 062 sq ft
Lot Size13 446 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$27 173
Just (Market) Value$95 940
Assessed Value$39 457
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 457
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $100 11