5543 RUSTIC THORN RD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0033254110R

$231 688
Assessed Value
$231 688
Market Value
Annual Tax
$206 688
Taxable Value
Ownership
OwnerCOVINGTON MICHON
Mailing Address5543 RUSTIC THORN RD JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 698 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$181 688
Just (Market) Value$231 688
Assessed Value$231 688
Exemptions-$50 722
Taxable Value$206 688
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $293 000 01
1 de junio de 2024 $2 645 000 05
1 de junio de 2024 $100 30