5521 GREEN FOREST DR

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0150500000R

$35 952
Assessed Value
$111 403
Market Value
Annual Tax
$10 952
Taxable Value
Ownership
OwnerGREEN MARY M ET AL
Mailing AddressC/O MARY GREEN JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1960
Living Area901 sq ft
Lot Size7 897 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Just (Market) Value$111 403
Assessed Value$35 952
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 952