5500 BEACH BLVD

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1351010000R

$2 426 170
Assessed Value
$2 426 170
Market Value
Annual Tax
$2 426 170
Taxable Value
Ownership
OwnerGST EXEMPT STINTON MARITAL TRU
Mailing Address3521 BAY ISLAND CIR JACKSONVILLE BEACH FL 32250
Property Details
Year Built2024
Living Area4 653 sq ft
Lot Size71 430 sq ft
Use Code026
Valuation Breakdown
Land Value$894 652
Building Value$1 531 518
Just (Market) Value$2 426 170
Assessed Value$2 426 170
Taxable Value$2 426 170
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $5 250 000 01