541 MONTY LN

JACKSONVILLE, Florida 32225 · Duval County · Parcel 1631520000R

$44 169
Assessed Value
$119 178
Market Value
Annual Tax
$19 169
Taxable Value
Ownership
OwnerANDERSON KENNETH DARREL LIFE E
Mailing Address541 MONTY LN JACKSONVILLE FL 32225
Property Details
Year Built1990
Living Area1 722 sq ft
Lot Size20 775 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$66 690
Just (Market) Value$119 178
Assessed Value$44 169
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 169