520 METHVIN RD

JACKSONVILLE, Florida 32234 · Duval County · Parcel 0000620010R

$27 176
Assessed Value
$63 484
Market Value
Annual Tax
$2 176
Taxable Value
Ownership
OwnerBELL CURTIS E JR
Mailing Address520 METHVIN RD JACKSONVILLE FL 32234
Property Details
Year Built1995
Living Area924 sq ft
Lot Size23 501 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$38 675
Just (Market) Value$63 484
Assessed Value$27 176
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 176