518 FORGOTTEN WAY

JACKSONVILLE, Florida 32221 · Duval County · Parcel 0067560120R

$49 075
Assessed Value
$49 075
Market Value
Annual Tax
$24 075
Taxable Value
Ownership
OwnerMCCORD JASON
Mailing Address518 FORGOTTEN WY JACKSONVILLE FL 32221
Property Details
Year Built2008
Living Area2 358 sq ft
Lot Size55 529 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$44 192
Just (Market) Value$49 075
Assessed Value$49 075
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 075
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $172 000 12