4834 DE KALB AVE

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1278530000R

$183 440
Assessed Value
$207 319
Market Value
Annual Tax
$165 855
Taxable Value
Ownership
OwnerVAUGHAN EMORY A ET AL
Mailing Address4834 DE KALB AVE JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1979
Living Area2 044 sq ft
Lot Size23 855 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$52 650
Just (Market) Value$207 319
Assessed Value$183 440
Exemptions-$17 585
Taxable Value$165 855