4625 FIRESTONE RD

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0139950000R

$44 188
Assessed Value
$124 729
Market Value
Annual Tax
$19 188
Taxable Value
Ownership
OwnerCARDONA JAIME T
Mailing Address5920 TERRY PARKER DR N JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1955
Living Area988 sq ft
Lot Size13 300 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 564
Just (Market) Value$124 729
Assessed Value$44 188
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 188
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $55 000 01