4445 E MELVIN CIR

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0142390000R

$32 229
Assessed Value
$71 653
Market Value
Annual Tax
$7 229
Taxable Value
Ownership
OwnerSENGTHONG KHAMSING
Mailing Address4445 MELVIN CIR E JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1963
Living Area696 sq ft
Lot Size7 570 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$34 920
Just (Market) Value$71 653
Assessed Value$32 229
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 229