4182 W RUBY DR

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1247220000R

$105 065
Assessed Value
$158 293
Market Value
Annual Tax
$80 065
Taxable Value
Ownership
OwnerTITTA MICHAEL L
Mailing Address4182 RUBY DR W JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1952
Living Area1 099 sq ft
Lot Size13 224 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 520
Just (Market) Value$158 293
Assessed Value$105 065
Exemptions-$25 000
Taxable Value$80 065