4111 SKYCREST DR

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1281360000R

$43 490
Assessed Value
$149 497
Market Value
Annual Tax
$18 490
Taxable Value
Ownership
OwnerSOUTHALL RICHARD A
Mailing Address4111 SKYCREST DR JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1957
Living Area962 sq ft
Lot Size7 674 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$62 790
Just (Market) Value$149 497
Assessed Value$43 490
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 490