3734 CACTUS LN

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1274190000R

$44 727
Assessed Value
$138 634
Market Value
Annual Tax
$19 727
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVIS BIRTY III
Mailing Address3734 CACTUS LN JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1950
Living Area923 sq ft
Lot Size8 350 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Just (Market) Value$138 634
Assessed Value$44 727
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 727