3664 MIMOSA DR

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1275920000R

$44 982
Assessed Value
$140 109
Market Value
Annual Tax
$19 982
Taxable Value
Ownership
OwnerASHWORTH LISA
Mailing Address3664 MIMOSA DR JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1950
Living Area925 sq ft
Lot Size7 533 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Just (Market) Value$140 109
Assessed Value$44 982
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 982