3620 CEDAR DR

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1275320000R

$42 622
Assessed Value
$158 445
Market Value
Annual Tax
$17 622
Taxable Value
Ownership
OwnerMCKENZIE JEFFREY SCOTT
Mailing Address3620 CEDAR DR JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1950
Living Area1 270 sq ft
Lot Size7 590 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Just (Market) Value$158 445
Assessed Value$42 622
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 622