353 WILLIS AVE

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0065380000R

$46 238
Assessed Value
$143 427
Market Value
Annual Tax
$21 238
Taxable Value
Ownership
OwnerCORCORRAN TOMMY R
Mailing Address353 WILLIS AVE JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1959
Living Area1 145 sq ft
Lot Size35 110 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 258
Just (Market) Value$143 427
Assessed Value$46 238
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 238