3421 E EVE DR

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1243730000R

$47 111
Assessed Value
$149 505
Market Value
Annual Tax
$22 111
Taxable Value
Ownership
OwnerHARVEY MICHAEL D
Mailing Address3421 EVE DR E JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1951
Living Area850 sq ft
Lot Size10 940 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$68 094
Just (Market) Value$149 505
Assessed Value$47 111
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 111