335 ALVIS RD

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0064260000R

$43 570
Assessed Value
$89 627
Market Value
Annual Tax
$18 570
Taxable Value
Ownership
OwnerQUAY EDWARD D
Mailing Address335 ALVIS RD JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1980
Living Area1 782 sq ft
Lot Size58 716 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$45 440
Just (Market) Value$89 627
Assessed Value$43 570
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 570