3098 SPIRO CIR

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1670667820R

$1 278 295
Assessed Value
$1 278 295
Market Value
Annual Tax
$1 253 295
Taxable Value
Ownership
OwnerJHA SWETA
Mailing Address3098 SPIRO CIR JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built2024
Living Area6 108 sq ft
Lot Size9 751 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$150 000
Building Value$1 128 295
Just (Market) Value$1 278 295
Assessed Value$1 278 295
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 253 295
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $1 574 400 01