2952 NEWELL BLVD

JACKSONVILLE, Florida 32216 · Duval County · Parcel 1407940000R

$100 045
Assessed Value
$135 847
Market Value
Annual Tax
$75 045
Taxable Value
Ownership
OwnerVAZQUEZ CONCEPCION ET AL
Mailing Address2952 NEWELL BLVD JACKSONVILLE FL 32216
Property Details
Year Built1954
Living Area1 121 sq ft
Lot Size8 896 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 400
Just (Market) Value$135 847
Assessed Value$100 045
Exemptions-$25 000
Taxable Value$75 045