2875 BARRETT RD

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1240040000R

$49 774
Assessed Value
$183 013
Market Value
Annual Tax
$24 774
Taxable Value
Ownership
OwnerBUNTING DEBRA J
Mailing Address2875 BARRETT RD JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1949
Living Area1 201 sq ft
Lot Size20 377 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$102 600
Just (Market) Value$183 013
Assessed Value$49 774
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 774