2861 YELLOW PINE DR

JACKSONVILLE, Florida 32277 · Duval County · Parcel 1132960000R

$49 983
Assessed Value
$124 843
Market Value
Annual Tax
$24 983
Taxable Value
Ownership
OwnerWILCHER RICKY J
Mailing Address2861 YELLOW PINE DR JACKSONVILLE FL 32277
Property Details
Year Built1955
Living Area1 130 sq ft
Lot Size7 605 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 080
Just (Market) Value$124 843
Assessed Value$49 983
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 983