2797 CASSIA LN

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1652820795R

$432 491
Assessed Value
$708 769
Market Value
Annual Tax
$407 491
Taxable Value
Ownership
OwnerHANCOCK HOLLY
Mailing Address2797 CASSIA LN JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built2024
Living Area2 942 sq ft
Lot Size7 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$200 000
Building Value$508 769
Just (Market) Value$708 769
Assessed Value$432 491
Exemptions-$50 722
Taxable Value$407 491
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $1 069 000 01