2754 RUTH DR

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1476030000R

$31 403
Assessed Value
$155 668
Market Value
Annual Tax
$6 403
Taxable Value
Ownership
OwnerROBBINS JAMES MARTIN
Mailing Address2754 RUTH DR JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1956
Living Area1 141 sq ft
Lot Size16 275 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$63 630
Just (Market) Value$155 668
Assessed Value$31 403
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 403